Сити и Лестър сътвориха коледно шоу с 9 гола

Сити и Лестър сътвориха коледно шоу с 9 гола Снимка: Getty Images

Манчестър Сити отнесе Лестър с 6:3 на "Етихад" в най-зрелищния от ранните коледни мачове във Висшата лига.

Двата тима направиха голямо шоу, което изглеждаше решено още до 25-ата минута, когато "гражданите" вече водеха с 4:0.

Вихреното начало срещу обърканите гости беше подпечатано с голове на Кевин де Бройне, Рияд Марез, Илкай Гюндоган и Рахийм Стърлинг.

Тези на Марез и Стърлинг дойдоха от дузпи.

През втората част обаче Лестър направи впечатляващо завръщане и се разписа на три пъти за 10 минути, с което внезапно върна интригата.

Джеймс Мадисън и Адемола Лукман вкараха след контраатаки и асистенции на Ихеаначо.

После самият Ихеаначо се разписа при добавка, след като топката се отби в гредата при шут на Мадисън.

Така резултатът стана 3:4, но за малко, тъй като само 4 минути по-късно Аймерик Лапорт вкара с глава след ъглов удар и успокои Сити.

Три минути преди края Стърлинг се разписа още веднъж.

Така лидерите в класирането записаха девета поредна победа в първенството и се откъснаха с 6 т. пред втория Ливърпул, чийто мач срещу Лийдс беше отложен.

По същото време Арсенал записа разгром с 5:0 като гост над последния Норич.

С две попадения блесна Букайо Сака, а по едно добавиха Киърън Тиърни, Александър Лаказет от дузпа и Емил Смит Роу.

"Артилеристите" затвърдиха добрата си форма и остават на четвъртото място с 6 т. пред петия Тотнъм.

Спърс обаче все още имат три мача по-малко, а днес също не срещнаха проблеми и надделяха с 3:0 над гостуващия Кристъл Палас.

Головете вкараха Хари Кейн, Лукас Моура и Хюн-Мин Сон.