Сити пречупи Лестър за 20 минути и отново е на три точки зад Арсенал

Сити пречупи Лестър за 20 минути и отново е на три точки зад Арсенал Снимка: Getty Images

Манчестър Сити взе безпроблемна победа с 3:1 в домакинството си на Лестър и отново се доближи на само три точки зад лидера Арсенал.

Ерлинг Холанд се отчете с нови две попадения за "гражданите", с които има вече 47 от началото на сезона, 32 от които във Висшата лига.

Джон Стоунс откри резултата в петата минута с хубаво воле от границата на наказателното поле, след което Холанд направи резултата класически, разписвайки се от дузпа и с техничен прехвърлящ удар над плонжа на вратаря след перфектно извеждащо подаване на Кевин де Бройне.

Крайното 3:1 оформи бившият нападател на Сити Келечи Ихеаначо в 75-ата минута.

Сити събра 70 точки и е на три зад Арсенал, като двата отбора са с равен брой мачове. Междувременно трудностите за Лестър продължават. "Лисиците" са предпоследни с 25 точки, на две от първия отбор над чертата.