Сити премина като на парад през "Амекс" и доближи Арсенал

Манчестър Сити продължава похода си към безпрецедентна четвърта поредна титла във Висшата лига, след като в двубой от междинния кръг срази безапелационнно Брайтън с 4:0 като гост.

Два гола за победата на "гражданите" реализира английският национал Фил Фоудън, а по веднъж се разписаха Кевин де Бройне е Хулиан Алварес.

Сити реши мача още преди почивката, когато дръпна с 3:0 и второто полувреме беше протоколно.

Сити изцяло контролираше сблъсъка, като пропусна да спечели дори с още по-изразителен резултат, тъй като е възможно накрая титлата да се реши и от головата разлика.

С тази победа Манчестър Сити е вече 2-ри с актив от 76 точки, на само точка от върха, но и с мач по-малко от лидера Арсенал.

Брайтън пък остава на 11-а позиция с 44 пункта на сметката си.