Сити с 4 от 4, зачетоха скандален гол на "гражданите" (видео)

Сити с 4 от 4, зачетоха скандален гол на "гражданите" (видео) Снимка: Getty Images

Въпреки че продължава да е без мениджъра си Пеп Гуардиола, Манчестър Сити не спира с победите. "Гражданите" записаха четвърти пореден успех от началото на сезона след 5:1 срещу Фулъм на "Етихад" и излязоха еднолично начело в класирането на Висшата лига с пълен актив от 12 точки.

Каталунският специалист продължава да се възстановява от операция. Гуардиола е в дома си в Барселона, но продължава да ръководи играта на тима си, поддържайки постоянна телефонна и онлайн връзка с щаба си.

Хулиан Алварес даде аванс на "гражданите" в 31-вата минута след асистенция на Ерлинг Холанд, но само две по-късно Тим Рийм изравни. Центриране от корнер хвана отбраната на домакините неподготвена. Едерсон спаси първоначалния удар, но Рийм бе непокрит на далечната и не сбърка при добавката.

Сити поведе отново в самия край на полувремето. В петата минута на добавеното време Нейтън Аке вкара за 2:1, засичайки центриране от корнер с глава. Голът можеше и да бъде отменен, тъй като Мануел Аканджи се намираше в засада, а топката мина между краката му, за да влезе в мрежата, но съдиите прецениха, че германецът не влияе на играта.

През втората част дойде време за головете на Холанд, който в рамките на едно полувреме наниза хеттрик. Сити контролираше изцяло мача и заслужено стигна до по-изразителния успех.

Норвежецът вкара за 3:1 в 58-ата, завършвайки красива триходова комбинация, минала преди това през Родри и Алварес. В 70-ата пък нападателят отбеляза второто си попадение в мача с точно изпълнение от дузпа.

Крайното 5:1 бе оформено в добавеното време. Холанд получи прекрасен пас от резервата Серхио Гомес, който върна топката от аут линията, и норвежецът с левия крак я прати безмилостно в долния десен ъгъл на вратата.

Холанд има вече шест гола в първите четири кръга от Висшата лига и поведе при голмайсторите.

Загубата остави Фулъм на 12-ата позиция с четири пункта.