Сити се разходи по острието на бръснача, но стана шампион след драма в Англия

Манчестър Сити е шампион на Англия за четвърти път през последните пет сезона!

"Гражданите" се разходиха по острието на бръснача, но обърнаха Астън Вила, въпреки че губеха с 0:2 четвърт час преди края на редовното време.

В същото време Ливърпул играеше при 1:1 на "Анфийлд" с Уулвърхемптън. Гол във вратата на "вълците" в този момент беше с цената на първото място. Атаките на "червените" обаче се спираха в жълта стена.

Междувременно с два гола на Гюндоган и един на Родри между 76-ата и 81-вата минута Сити се добра до 3:2. Влезлият като резерва Салах най-после вкара за Ливърпул за 2:1, но това вече нямаше особено значение.

Момчетата на Пеп Гуардиола вече държаха съдбата си в собствените си ръце и удържаха победата.

Ливърпул вкара и трети чрез Анди Робъртсън минута преди края на редовното време, но това попадение беше важно само за статистиката. Сити стана първенец с една-единствена точка пред мърсисайдци, чиято надежда за куадрупъл бе погубена.

Тимът на Юрген Клоп обаче няма да се предаде от требъла. Следващата събота "червените" излизат срещу Реал Мадрид във финала на Шампионската лига в Париж.

Тотнъм разби изпадналия Норич с 5:0 като гост и завоюва четвъртото място за сметка на вечния съперник Арсенал. "Топчиите" се наложиха с 5:1 над Евертън у дома, но това нямаше значение. "Шпорите" затвориха топ 4 с две точки пред съседите си от Северен Лондон.

Драма имаше и в дъното, а третият изпадащ след ясните предвартилно Норич и Уотфорд, стана Бърнли, който загуби у дома от Нюкасъл с 1:2. Лийдс завърши като първи отбор над чертата след победа с 2:1 като гост на Брентфорд.