Сити удържа с 10 души и се върна към победите

Сити удържа с 10 души и се върна към победите Снимка: Getty Images

Манчестър Сити превъзмогна двете поредни загуби във Висшата лига и се върна към победите след успех с 2:1 у дома над Брайтън.

Силното начало и двата ранни гола стигнаха на шампионите, които доста намалиха темпото през второто полувреме и даже завършиха с 10 души.

Хулиан Алварес откри резултата в 5-ата минута след пробив и асистенция на Жереми Доку.

В 18-ата Ерлинг Холанд се възползва от недоразумение в защитата на Брайтън и направи 2:0, но след почивката гостите се събудиха, а Сити разочарова.

В 73-тата минута Ансу Фати върна един гол за Брайтън, докато домакините играеха все по-предпазливо.

Мануел Аканджи беше изгонен за втори жълт картон в добавеното време, но все пак "гражданите" удържаха до края и се поздравиха с победата.

Така Сити поне временно поведе в таблицата с 21 т., следван от Ливърпул, Тотнъм и Арсенал с по 20.

Лондонските тимове обаче все още са с мач по-малко.