Сити запази перфектния рекорд, но даде свидна жертва преди дербито с Арсенал

Сити запази перфектния рекорд, но даде свидна жертва преди дербито с Арсенал Снимка: Getty Images

Манчестър Сити продължи с перфектната си серия с победа с 2:0 над Нотингам Форест на своя "Етихад" и след осем кръга вече има 18 точки в актива си.

"Гражданите" изковаха победата си още в първите 14 минути. В седмата Ерлинг Холанд откри, а още седем Фил Фоудън оформи крайния резултат.

Победата за Сити обаче е пирова, след като "гражданите" загубиха Родри за няколко мача.

Испанският халф бе изгонен в началото на втората част, след като си изпусна нервите и блъсна в гърлото Гибс-Уайт покрай флагчето за корнер.

Така Пеп Гуардиола губи един от най-важните си футболисти. Очаква се Родри да бъде наказан за три двубоя, третият от които е сблъсъкът с Арсенал в началото на октомври.

Въпреки че играха с човек по-малко цяло полувреме, Сити не позволи на съперника си дори да помисли за обрат. В самия край на срещата Нотингам отправи два опасни удара, но и двата бяха спасени по прекрасен начин от Едерсон.

След загубата Нотингам падна до деветата позиция със седем точки от шест мача.