Скандално отменен гол подари победата на Наполи срещу Милан

Скандално отменен гол подари победата на Наполи срещу Милан Снимка: Getty Images

Скандално съдийско отсъждане беляза дербито от 18-ия кръг на Серия "А" между Наполи и Милан. "Адзурите" постигнаха победа с минималното 1:0, а късен гол на домакините бе отменен поради спорна засада.

Победата бе първа за Наполи от три кръга насам, в които успя да спечели само една точка.

Единственото зачетено от съдията попадение в срещата падна още в петата минута. Елиф Елмас се възползва от недобре подредената защита на Милан и с глава след центриране от корнер на близката греда изненада Менян.

В оставащите минути "росонерите" се опитаха да стигнат поне до изравнителното попадение, но атаките им бяха хаотични и рядко организираха нещо наистина опасно пред вратата на Оспина.

До такава ситуация се стигна в последната минута от редовното време, когато Франк Кеси вкара топката в мрежата, но след преглеждане на ситуацията с ВАР реферът Давиде Маса реши да отсъди засада.

След изсипана топка в наказателното поле на Наполи последва разбъркване, кълбото стигна до Кеси, който от точката за изпълнение на дузпа разстреля Оспина. Котдиварецът мислеше, че е спечелил точката за отбора си, но не би.

Съдията бе извикан да прегледа положението и реши да отсъди засада на падналия на земята в разбъркването Жиру, който изобщо не игра с топката. След последния съдийски сигнал французинът разбра от рефера, че именно заради него е бил отменен голът, и се хвана за главата.

Така тимът на Лучано Спалети се изравни по точки с Милан - по 39, но вече е втори заради по-добрата си голова разлика. Лидерът Интер е на четири точки пред тях.