Скъпите придобивки на Челси си върнаха самочувствието с бой по слабак от 4-а дивизия Снимка: Getty Images

Челси надви безпроблемно с 4:0 Моркамб в третия кръг на ФА Къп и продължава напред в надпреварата.

На "Стамфорд Бридж" отборът на Франк Лампард не беше затруднен от четвъртодивизионния съперник и си осигури комфортна преднина до почивката с голове на Мейсън Маунт и Тимо Вернер.

Калъм Хъдсън-Одой покачи на 3:0 скоро след подновяването на играта, а към края и Кай Хаверц се записа сред голмайсторите.

Така Челси взе глътка въздух след незадоволителните резултати във Висшата лига напоследък.

Новите попълнения Хаверц и Вернер пък получиха шанс да възвърнат част от самочувствието си. Двамата бяха купени за общо близо 110 млн. паунда преди началото на сезона, но дотук не оправдават очакванията.

Днес обаче Хаверц завърши с гол и асистенция, а Вернер се разписа за пръв път от 7 ноември насам.

Манчестър Сити също нямаше проблеми да се класира напред за Купата на Англия.

"Гражданите" победиха с 3:0 втородивизионния Бирмингам у дома с два гола на Бернардо Силва и един на Фил Фодън, като всички попадения паднаха още до 33-ата минута.