Доминик Собослай предизвика известна тревога сред феновете на Ливърпул, след като призна, че не е сигурен дали ще остане на "Анфийлд".
Унгарският национал заяви, че бъдещето му "не е в неговите ръце", макар да е един от най-добре представящите се футболисти на отбора през този сезон.
25-годишният халф има действащ договор до 2028 г., а според информации вече се водят разговори за удължаването му.
Бившият играч на РБ Лайпциг се превърна в ключова фигура в състава на Арне Слот, като през кампанията има осем гола и седем асистенции във всички турнири.
След убедителната победа на Ливърпул с 4:1 над Нюкасъл във Висшата лига в събота вечер, Собослай бе попитан за преговорите по новия му договор. Отговорът му обаче остави много въпросителни:
"Все още няма нищо, честно казано. Засега нещата не са в моите ръце. Така стоят нещата. Няма развитие, но ако се появи правилното предложение, ще видим. Надявам се всички да са доволни накрая. Разбира се, искам да остана - харесвам града, клуба, съотборниците, обичам "Анфийлд" и феновете. Ще видим какво ще стане."
Собослай, който е капитан на унгарския национален отбор, е следен от Реал Мадрид.

