Спектакъл на "Стамфорд Бридж" и радост за Челси в края

Спектакъл на "Стамфорд Бридж" и радост за Челси в края Снимка: Getty Images

Челси е на полуфинал за ФА Къп след драматична и зрелищна победа с 4:2 над лидера в Чемпиъншип Лестър.

Чак до добавеното време на срещата резултатът на "Стамфорд Бридж" беше равен, но домакините все пак надделяха и се възползваха от численото си предимство.

Марк Кукурея и Коул Палмър дадоха на Челси комфортна преднина от 2:0 на почивката.

През първото полувреме тимът получи и дузпа, но Рахийм Стърлинг я пропусна.

След паузата нелеп автогол на Аксел Дисаси при опит за връщане към вратаря върна Лестър в мача.

В 62-рата минута Стефи Мавидиди изравни за 2:2, но само 10 минути по-късно Калъм Дойл беше изгонен за нарушение като последен в защитата.

Така "лисиците" трябваше да доиграят с 10 души.

Финалният натиск на Челси даде резултат в 92-рата минута, когато Палмър отправи страхотен пас с пета към Карни Чуквоемека, който стреля между краката на вратаря за 3:2.

В осмата минута на продължението Нони Мадуеке окончателно сложи край на интригата с четвърти гол във вратата на Столарчик.