Спорен червен картон не спря Юнайтед, "червените дяволи" са на 8 точки от върха

Спорен червен картон не спря Юнайтед, "червените дяволи" са на 8 точки от върха Снимка: Getty Images

Манчеастър Юнайтед изстрада победа с 2:1 срещу Кристъл Палас на своя "Олд Трафорд", след като трябваше да играе почти половин час (20 редовни минути и над седем добавени) с човек по-малко.

Само преди няколко дни двата отбора завършиха наравно 1:1 в обратния двубой

Юнайтед взе нещата в свои ръце с ранен гол на Бруно Фернандеш. Португалецът се разписа още в седмата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Така приключи и първата част, а 17 минути след подновяването на играта Маркъс Рашфорд вкара дежурния си гол. След многоходова атака, тръгнала още от Де Хеа, Люк Шоу намери Рашфорд около дузпата, откъдето английският нападател не сбърка.

Това бе 19-ото попадение за Рашфорд от началото на сезона във всички турнири и 10-о във Висшата лига.

Пет минути след това дойдоха проблемите за Юнайтед. След едно по-грубо изблъскване на Антони от Шлуп двата отбора влязоха в сериозни сблъсъци. Двамата, заради които се получи всичко, получиха жълти картони, но Каземиро бе изгонен с директен червен. Реферът Андре Маринър прегледа сблъсъците на монитора и видя как бразилецът държи за гушата играч на Палас и въпреки че нищо не последва от това, реши да го изгони.

В 75-ата Де Хеа спаси отбора си от гол с блестяща реакция след удар отблизо, но от последвалия корнер гостите намалиха. Лисандро Мартинес не успя да изчисти добре центрирането и топката попадна на крака на Дукуре. След негов удар Шлуп промени посоката ѝ и я прати в мрежата на Де Хеа.

За последните минути Тен Хаг пусна в игра Хари Магуайър и Виктор Линдельоф да помагат при центриранията на Палас. Затварянето на "червените дяволи" свърши работа и домакините успяха да съхранят аванса си, а с това и трите точки.

С победата събра 42 пункта на третата позиция, само на осем от лидера Арсенал, но е и с мач повече. Палас бе близо до равенството и точката, но след загубата "орлите" остават 12-и с 24 точки.