Срам за Байерн в дебюта на Кейн

РБ Лайпциг разби Байерн Мюнхен с 3:0 на неговия "Алианц Арена" в мача за Суперкупата на Германия.

Хеттрик за "биковете" наниза Дани Олмо, а дебют с екипа на баварците направи Хари Кейн, който едва ли ще запомни с добро първия си мач след напускането на Тотнъм. Английският национал влезе през последния половин час на двубоя.

Олмо откри за гостите още в 3-тата минута. След пряк свободен удар защитата на Байерн не се намеси добре и испанският национал откри резултата с добър удар. В края на полувремето Олмо се разписа още веднъж след чудесна индивидуална акция.

Третият му гол дойде в 68-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Нусаир Мазрауи в наказателното поле на баварците.

Кейн влезе няколко минути преди това, след като в събота официално бе обявен за футболист на Байерн след трансферна сага, проточила се няколко месеца.

Сезонът в Бундеслигата започва следващия уикенд, а първият мач е в петък, когато шампионите от Мюнхен гостуват на Вердер.