Страхотен Милан разби Ювентус и го изхвърли от топ 4

Тифозите на Милан изпратиха отбора с поръчението да спечелят гостуването на Ювентус и футболистите на "росонерите" ги зарадваха след 3:0 на терена на шампионите. Гостите от Милано изиграха страхотен мач и изхвърлиха Юве от топ 4. Успехът можеше да е още по-изразителен, но Милан пропусна и дузпа.

В 30-ата минута Ювентус стигна до положение след като Донарума увисна при едно центриране от корнер и Джорджо Киелини стреля с глава отблизо, но по чудо не уцели опразнената врата.

Постепенно Милан пое инициативата и в добавеното време на първата част стигна до гол. Шчесни не се намеси добре при едно центриране от фаул и остави вратата си празна. Топката се озова в Браим Диас, който си освободи пространство и с много прецизен удар успя да прати кълбото под напречната греда за 0:1.

В 56-ата минута обаче след пробив Диас топката се спря в ръката на Джорджо Киелини и след разглеждане на ситуацията с ВАР съдията Паоло Валери отсъди дузпа за гостите. Шчесни обаче се реваншира за грешката си при гола и спаси изпълнението на Франк Кесие от бялата точка.

Милан удвои преднината си в 78-ата минута. Анте Ребич с брилянтно изпълнение от около 25 метра прати топката неспасяемо в сглобката на вратата за 0:2.

Крайното 0:3 оформи Фикайо Томори в 82-рата минута.

Шампионът Интер е с 85 точки. Нататък следват Аталанта и Милан с по 72. Четвъртият Наполи има 70, а Юве е пети с 69.