"Свобода за татко": Луис Диас спаси Ливърпул в чест на баща си!

"Свобода за татко": Луис Диас спаси Ливърпул в чест на баща си! Снимка: Getty Images

Луис Диас, чийто баща все още е отвлечен и е в неизвестност, спаси Ливърпул от конфузна и сензационна загуба.

Мърсисайдци завършиха 1:1 с новака във Висшата лига Лутън Таун, като бяха на три минути от поражението, но колумбийският нападател им донесе точката с попадение в 95-ата минута.

Юрген Клоп и тимът му със сигурност са очаквали повече от една точка от двубоя, който обаче се развиваше доста зле за тях.

Фаворитът в мача пое контрола в началото и започна да организира опасни атаки, а Дарвин Нунес удари гредата.

Последваха пропуски на Мохамед Салах, отново на Нунес и на Диого Жота.

Лутън също опитваше да атакува, а същевременно някак се справяше с атаките на гостите.

В 70-ата минута Дарвин Нунес направи ужасяващ пропуск на празна врата след отиграване на Салах с глава.

Малко по-късно вратарят Камински спаси нов удар на уругваеца.

Така се стигна до 80-ата минута, когато Тахит Чонг засече едно прострелно подаване на Каборе отдясно и изпреварвайки Алисон откри резултата.

Усилията на Ливърпул да изравни не водеха до нищо до петата минута от добавеното време.

Тогава резервата Луис Диас се възползва от центриране на Харви Елиът и се разписа с глава, а под фланелката си показа надпис "Свобода за татко".

До края нов шанс се откри пред Лутън, но Алисон отрази силния изстрел на Каборе.

Ливърпул остава на четвърто място с 23 т., на 4 от лидера Манчестър Сити.