Титаничен Салах не стигна на Ливърпул в шоуто срещу Сити

Титаничен Салах не стигна на Ливърпул в шоуто срещу Сити Снимка: Getty Images

Ливърпул и Манчестър Сити завършиха 2:2 в дербито на Премиър лийг, превърнало се в класика през последните години.

Съперниците и водещи претенденти за титлата във Висшата лига направиха голямо шоу с изпълнения от топ класа, а Мохамед Салах вкара велик гол, отчете се и с асистенция.

Ливърпул на два пъти повеждаше, но не успяваше дълго да удържи преднината си, докато в лагера на Сити със сигурност ще има недоволство, защото съперникът им можеше да остане с 10 души след почивката. "Гражданите" поискаха и дузпа през първата част.

През въпросното първо полувреме Сити беше по-добрият тим, но пропуски направиха Фил Фодън на два пъти (първият от тях след изумителен пробив на Бернардо Силва) и Кевин де Бройне.

Истинското шоу обаче тепърва предстоеше.

Ливърпул се активизира след почивката и поведе с прекрасна контраакция в 59-ата минута.

Мохамед Салах проби и изведе Садио Мане, който простреля Едерсон за 1:0.

Десетина минути по-късно изнемогващият Джеймс Милнър за пореден път остана далеч от Фил Фодън, който с много точен удар от труден ъгъл направи 1:1.

Малко след това Пеп Гуардиола се развилня на скамейката, тъй като искаше втори жълт картон за Милнър за нарушение срещу Силва.

Ветеранът обаче беше пожален от Пол Тиърни и скоро беше заменен.

В 76-ата минута дойде най-красивият момент от вечерта. Салах направи великолепен индивидуален пробив и се справи по унизителен начин със Силва и Лапорт, преди да изпрати с десния крак зад Едерсон за 2:1.

Отново обаче Сити успя бързо да реагира и Кевин де Бройне направи 2:2 с плътен удар и рикошет в Матип.

В последните минути Родри героично блокира Фабиньо, който се готвеше да се разпише на празна врата.

"Гражданите" пък не успяха да развият по най-добрия начин няколко контраатаки и двата тима поделиха точката.

В класирането първи остава Челси с 16 т. пред Ливърпул с 15 и Сити, Юнайтед, Евертън и Брайтън с по 14.