Това е Висшата лига! Челси и Сити изиграха незабравим мач с осем гола

Това е Висшата лига! Челси и Сити изиграха незабравим мач с осем гола Снимка: Getty Images

Челси и Манчестър Сити изиграха голям мач във Висшата лига, завършил при атрактивното 4:4.

Зрителите видяха осем гола, множество обрати и напрежение до самия край, а никой от двата отбора не заслужаваше да загуби и затова равенството изглежда заслужен резултат.

Първият гол падна в 25-ата минута, когато Ерлинг Холанд се разписа от спорна дузпа.

Наказателният удар беше отсъден, след като Марк Кукурея задържа норвежеца, а ВАР разгледа по-ранен спорен момент за нарушение на Жереми Доку, но не отмени отсъждането.

Челси реагира бързо и след няколко минути Тиаго Силва изравни с глава, а Рахийм Стърлинг се възползва от подаване на Рийс Джеймс и наказа бившия си отбор за 2:1.

В продължението на първата част Мануел Аканджи използва центриране на Бернардо Силва и с глава направи 2:2.

Шоуто продължи през второто полувреме и само две минути след подновяването на играта Холанд вкара за 3:2 за Сити.

Челси отговори с гол на Николас Джаксън за 3:3.

Съперниците продължиха да играят на високо темпо, но до 86-ата минута равенството изглеждаше все по-логичен резултат.

Тогава Родри се възползва от една отбита топка и отправи един от типичните си удари извън наказателното поле. Кълбото рикошира в крака на Тиаго Силва и отиде в срещуположния на Робърт Санчес ъгъл - 4:3.

Домакините отново не се предадоха и в 92-рата минута резервата Армандо Броя спечели дузпа, след като Рубен Диаш го отнесе с непремерен шпагат.

Юношата на Сити Коул Палмър не трепна при удара и от бялата точка наказа доскорошните си съотборници за крайното 4:4.

Резултатът едва ли радва който и да е от двата отбора. Сити остава начело в класирането с 28 т., но вече е само на точка пред Арсенал и Ливърпул.

Челси подобри представянето си напоследък, но е едва на десетата позиция с 16 т.