Този път ВАР помогна на Ливърпул, феновете видяха разгром при завръщането си

Този път ВАР помогна на Ливърпул, феновете видяха разгром при завръщането си Снимка: Getty Images

Ливърпул зарадва завърналите се на "Анфийлд" фенове с разгромно 4:0 над Уулвърхемптън в 11-ия кръг на Премиър лийг.

2000 души имаха право да изгледат на живо срещата и да видят изразителния успех на шампионите.

Този път и ВАР помогна на Ливърпул във важен момент, за да поправи съдийска грешка, а оттам нататък "червените" нямаха никакви проблеми със съперника.

Мохамед Салах откри в 24-ата минута, след като се възползва от грешка на Конър Коуди, пое топката и веднага завърши покрай вратаря.

В края на полувремето дойде и най-разпаленият момент, когато Коуди се строполи в пеналта на Ливърпул и се престори на спънат от Мане - който се опитваше акробатично да изчисти една топка.

Реферът първоначално отсъди дузпа, но след намеса на ВАР изгледа повторение на ситуацията и отмени решението си.

След почивката Ливърпул напълно пое контрола над мача и в 58-ата минута Джорджиньо Вайналдум със страхотен удар в горния ляв ъгъл направи 2:0.

В 67-ата минута Салах отправи прекрасно прострелно центриране и Жоел Матип с глава покачи на 3:0, с което окончателно сложи точка на спора.

Не след дълго Нелсон Семедо си вкара автогол при едно центриране на Александър-Арнолд отдясно.

Така Ливърпул събра 24 т. и се изравни с Тотнъм на върха в класирането.