Тухел пренебрегна Лукаку и срещу последния

Тухел пренебрегна Лукаку и срещу последния Снимка: Getty Images

Челси постигна рутинна победа с 3:1 над Норич като гост и сложи позитивен край на един тежък ден за клуба.

Часове след като бяха обявени санкциите на британското правителство срещу собственика Роман Абрамович, тимът на Томас Тухел се бетонира на третото място с четвърта поредна победа в първенството.

Тухел за пореден път пренебрегна най-скъпото си попълнение Ромелу Лукаку и остави белгиеца резерва чак до 86-ата минута. Тогава Лукаку се появи и веднага беше близо до гола, но ролята му в състава изглежда всe по-периферна.

Иначе гостите поведоха с 2:0 още до 14-тата минута, като първо Трево Чалоба вкара с глава след центриране на Мейсън Маунт от ъглов удар.

После самият Маунт удвои, а преди края на полувремето Ковачич удари греда.

Норич изигра доста по-силна втора част и в 69-ата минута се върна в мача от дузпа, отбелязана от Теему Пуки.

Домакините обаче нямаха сили за нещо повече и в 90-ата минута Кай Хаверц сложи точка на спора с перфектен изстрел с левия крак.

Челси остава на третото място в Премиър лийг с 56 т., на 8 пред четвъртия Арсенал, но и на цели 13 зад лидера в класирането Манчестър Сити.

Норич е последен в таблицата със 17 т. и изглеждат все по-илюзорни шансовете да избегне ново изпадане.