Уникален антифутбол: Халф на Евертън даде два паса за 73 минути

Уникален антифутбол: Халф на Евертън даде два паса за 73 минути Снимка: Getty Images

Евертън игра доста грозен футбол на "Анфийлд" в ливърпулското дерби в опит да измъкне някоя точка от далеч по-силния си съперник.

Тактиката на "карамелите" даде резултат през първото полувреме, но през втората част Ливърпул вкара два гола и взе победата.

През цeлия двубой тимът на Юрген Клоп имаше тотално превъзходство, както показва и притежанието на топката, което беше над 80% за домакините.

Всъщност Евертън записа второто най-слабо постижение по притежание на топката в историята на Висшата лига - само 17.25%.

След двубоя впечатление направи и още една доста неприятна статистика за феновете на борещия се да не изпадне отбор.

Играчите на Франк Лампард размениха едва 93 паса срещу 700 за Ливърпул. Нещо повече, централният полузащитник Алан постигна само две точни подавания през своите 73 минути на терена.

За сравнение, колегата му Тиаго Алкантара изнесе още един великолепен двубой и се отчете със 120 успешни паса - с 27 повече от тези на целия противников отбор.

За Алан пък статистиката е особено унизителна, защото се оказа, че и двете му точни подавания са при подновяване на играта от център.

Бразилецът, който пристигна от Наполи през 2020 г. срещу 21.7 млн. паунда, е пробвал общо 6 паса срещу Ливърпул, но останалите 4 от тях са били неточни.

В Twitter не пропуснаха да го иронизират, че поне през втората част успеваемостта при подаванията му е 100%.

Все пак Евертън направи някои обещаващи контраатаки в мача и при 0:0 имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Антъни Гордън.

"Карамелите" имаха претенции и че при заформилото се меле в центъра в края на първото полувреме Садио Мане е можел да бъде изгонен.

"Мисля, че беше дузпа", коментира Франк Лампард за ситуацията с Гордън.

"Не съм сигурен доколко беше чиста, но реферът побърза да извади само жълт картон, докато ставаха онези неща в центъра на терена. Мисля, че ако разгледаш това с ВАР, там се случват някои съмнителни неща. Но вероятно трябва да очакваме нещо такова, когато идваме тук".

Евертън е в зоната на изпадащите, но в оставащите 6 мача до края на сезона ще продължи да се бори за спасението си. Тимът е на 2 т. от спасителната зона.