Уникален Бензема спаси Реал от голям срам

Уникален Бензема спаси Реал от голям срам Снимка: Getty Images

С късен обрат Реал Мадрид измъкна много ценна победа с 2:1 в домакинството си на опашкаря Елче.

17-ият в класирането на Ла Лига създаде доста проблеми на шампиона и водеше в резултата до 73-тата минута, но два гола на обичайния заподозрян Карим Бензема, вторият от които в 91-вата минута, донесоха успеха.

Дани Калво откри с глава за Елче след час игра при едно центриране от ъглов удар.

Бензема изравни след центриране на Модрич, а в добавеното време завърши отлична комбинация и с левия крак вкара 15-ия си шампионатен гол за сезона - 2:1.

Поне временно Реал изпревари Барселона и се изкачи на второто място, на 5 т. зад лидера Атлетико Мадрид.

Барса и Атлетико обаче все още не са изиграли своите мачове от кръга.