Уникална драма с дузпа след края на мача, Юнайтед се спаси от резил след пет греди (видео) Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед спечели изключително трудни три точки след победата си с 3:2 като гост на Брайтън. Тимът на Оле Гунар Солскяер обаче имаше дяволски късмет, тъй като домакините удариха цели пет греди. "Червените дяволи" взеха победата с точно изпълнена дузпа от Бруно Фернандеш в 100-тната минута, която буквално бе отсъдена след края мача.

Португалецът имаше пръст и в трите гола на Юнайтед, но може да се каже, че бе виновен и за двата на Брайтън.

Брайтън удари три греди през десет минути през първата част и след половин час игра вече имаше три на сметката си. Домакините все пак заслужено откриха резултата в 39-ата, след като Нийл Мупе бе точен от дузпа, предизвикана след нарушение на Фернандеш.

Въпреки че играха по-слабо, "червените дяволи" успяха да изравнят преди почивката. След прострелно центриране от фаул на Фернандеш, Неманя Матич засече топката на далечната греда и я върна пред вратата, където Люис Дънк изпревари Хари Магуайър, но вкара кълбото в собствената си мрежа.

Юнайтед удари за втори път рано след почивката. Десет минути след подновяването на играта Рашфорд осъществи пълен обрат. Английският нападател се възползва от феноменален дълъг извеждащ пас на Фернандеш, след което след самостоятелен пробив развинти защитата на Брайтън и отблизо не сбърка.

Това бе вторият точен удар в мача за Юнайтед.

Брайтън потърси изравнителното попадение, но още на два пъти гредата спря домакините. Леандро Тросард нямаше никакъв късмет и направи хеттрик от греди, като уцели по веднъж и трите.

Голът за домакините обаче все пак падна - в последните секунди на даденото от съдията петминутно продължение.

Юнайтед се прибра да брани преднината си и сбърка, а защитата отново бе кошмарна, каквато е от началото на сезона. След едно центриране на Алиреза Джаханбакш отдясно, никой не успя да играе с топката, тя стигна до непокрития Соли Марч на далечната греда, който с глава отблизо вкара. На повторенията обаче се видя, че именно Бруно Фернандеш не е успял да го опази.

Така дойде истинската драма. Последното положение в мача трябваше да бъде центриране от корнер, след което удар с глава на Хари Магуайър бе изчистен от голлинията. Реферът Крис Кавана наду свирката, но играчите на Юнайтед претендираха за дузпа. Съдията отиде до монитора и видя, че Нийл Мупе е играл с ръка, отсъди дузпа след фактическия край на двубоя, която бе вкарана от Фернандеш.

Така Юнайтед взе първи точки от началото на сезона след загубата с 1:3 от Кристъл Палас на старта. Така, въпреки победата, Оле Гунар Солскяер няма как да не признае, че има сериозни проблеми в защитата, която допусна цели пет гола в първите два кръга.