Унижение! Тотнъм и Моуриньо попиляха Юнайтед насред "Олд Трафорд"

Унижение! Тотнъм и Моуриньо попиляха Юнайтед насред "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Тотнъм нанесе шокиращ разгром на Манчестър Юнайтед с 6:1 насред "Олд Трафорд" в най-интересния мач от кръга във Висшата лига.

Спърс не пожалиха съперника, който игра с човек по-малко над един час заради пресилено изгонване на Антони Марсиал, а Жозе Моуриньо записа рекордна победа над свой бивш тим.

Това е изравнен антирекорд за най-тежка домакинска загуба на Манчестър Юнайтед в английския елит, а за пръв път в историята си от 1957 г. насам "червените дяволи" получават 4 гола у дома в шампионата още през първото полувреме.

Хюн-Мин Сон и Хари Кейн отбелязаха по два гола срещу окаяната защита на домакините, която изглеждаше комично още когато тимът беше с 11 души.

Началото беше вихрено и още в 30-ата секунда Марсиал спечели дузпа за Юнайтед, а Бруно Фернандеш я превърна в гол за 1:0.

В 4-ата минута Тотнъм изравни чрез Танги Ндомбеле след поредица от ужасни грешки в отбраната на "червените дяволи", а в 7-ата обратът вече беше пълен след попадение на Сон.

В 28-ата минута дойде директният червен картон на Марсиал, който удари леко Ерик Ламела при спряла игра. Французинът обаче преди това беше ударен с лакът от Ламела и просто отговори на провокацията, а съперникът му доста преигра в ситуацията.

Въпреки това Антъни Тейлър извади червения картон, а ВАР не промени решението му.

Още до края на полувремето Хари Кейн и Хюн-Мин Сон покачиха на 4:1 за Тотнъм. Юнайтед вече беше в нокаут.

Малко след подновяването на играта Серж Орие направи 5:1 с удар по диагонала, а в 77-ата минута Пол Погба направи дузпа от която Кейн вкара втория си гол за 6:1.

В класирането Тотнъм заема петата позиция със 7 т., докато Манчестър Юнайтед записа втора загуба и се срина до 16-ото място с 3 т.