Унижението срещу Бохум е невиждано за Байерн от 47 години насам (видео)

Роберт Левандовски отбеляза и двата гола за Байерн при шокиращото поражение от Бохум Снимка: Getty Images

Феновете на Байерн Мюнхен станаха свидетели на нещо невиждано от почти 50 години.

Баварците бяха разбити с 4:2 в гостуването си на Бохум в съботния ден, въпреки че бяха смазали този съперник със 7:0 по-рано през сезона на "Алианц Арена".

Бохум обаче не само си го върна на своя "Рурщадион", но и тотално унизи домакините.

И четирите гола за Бохум паднаха още през първата част, а Байерн не бе допускал толкова много попадения през първото поувреме от 1975 година насам, когато баварците допускат пет през първите 45 минути при разгрома с 0:6 от Айнтрахт Франкфурт.

Йошуа Кимих призна, че отборът се е представил под възможностите си, като сравни загубата от Бохум с катастрофата срещу Борусия Мьонхенгладбах за Купата в края на октомври, когато Байерн падна с 0:5.

Старши-треньорът на баварците Юлиан Нагелсман бе лаконичен след загубата: "Това беше един ужасен мач - нещо, което не бива да ни се случва повече."

Загубата дава възможност на Борусия Дортмунд да намали изоставането си от върха на само шест точки, но за целта "жълто-черните" да победят в гостуването си на шестия Унион Берлин в неделя.