Ужасяващо счупване помрачи страхотен мач между Реал и Валенсия

Ужасяващо счупване помрачи страхотен мач между Реал и Валенсия Снимка: Getty Images

Ужасяващо счупване на крака на Диакаби развали хубавите впечатления, които оставиха Валенсия и Реал Мадрид в зрелищното си равенство 2:2 на "Местая".

Сблъсъкът предложи четири прекрасни попадения, като "кралете" направиха частичен обрат, след като до 30-ата минута губеха с 0:2.

Накрая пък съдията лиши Реал от трите точки с едно скандално отсъждане.

Уго Дуро вкара за 1:0 в 27-ата. След центриране отдясно Фран Перес опита да стреля, но ударът му отиде право в главата на Дуро, който малко щастливо я прати в мрежата.

Три по-късно Валенсия вкара втори гол. Яремчук се възползва от лошо връщане към вратаря на Дани Карвахал, открадна топката пред плонжа на Лунин и я прати в опразнената мрежа.

С два гола на Винисиус - в добавеното време на първата част и в 76-ата минута, обаче Реал стигна до равенството.

Секунди преди края на редовното време дойде и ужасяващият инцидент. Чуамени стреля от границата на наказателното поле, но бе избутан в гръб. При падането си връхлетя върху краката на Диакаби и буквално пречупи единия.

Наложи се мигновена намеса на медицинския щаб, гвинеецът бе изнесен на носилка, докато целият "Местая" бе потънал в гробна тишина от шока.

В добавеното време главният съдия отсъди дузпа за фаул на Фран Гарсия срещу Уго Дуро, но тя бе правилно отменена след намесата на ВАР, тъй като отчетливо се видя, че Гарсия играе с топката.

Накрая Реал можеше да си тръгне с пълния комплект точки, но съдията скандално сложи край на мача секунди преди гол на Белингам. "Кралете" изпълниха корнер, топката ситгна от дръгата страна на наказателното поле и бе центрирана обратно от Браим Диас.

Джуд Белингам я засече с глава и прати в мрежата, но секунди по-рано, докато топката бе още във въздуха реферът наду свирката за край на мача.

Играчите на Реал избухнаха в масови протести срещу съдията Хесус Хил Мансано, след което се стигна и до сблъсъци между представители на двата тима.

Реал има 66 точки на върха в Ла Лига, със седем повече от Жирона, който в неделя гостува на Майорка. "Прилепите" са с 37 на деветото място.