Бившият френски национал Кристоф Дюгари разкритикува Ливърпул за решението на клуба да плати 60 милиона паунда за младия защитник на Рен Жереми Жаке.
Мърсисайдци бяха в конкуренция с Челси за 20-годишния талант, който прекара втората половина на миналия сезон под наем в Клермон Фут от втория ешелон.
Жаке ще се присъедини към Ливърпул през лятото, а Дюгари си позволи обидни квалификации към английския гранд.
"Целта ми не е да обидя Жереми, той изобщо няма вина и му желая всичко най-добро, защото е добър играч. Браво на Рен, че намери такива балъци, които да изсипят 72 милиона евро.
Английските клубове харчат луди пари, а футболът е загубил ума си. Нека спрем да се преструваме, че има оправдание за това. Няма абсолютно никакво оправдание.
Тези от нас, които познават футбола, нека не се опитваме да оправдаем тази сума с това, че Ливърпул има пари или нещо подобно. Това е безсмислено. Не знам какво става, но е абсурдно", заяви Дюгари.
Бившият френски национал е легенда на Бордо, като в кариерата си преминава още през клубове като Милан, Барселона и Марсилия.
В първите години на новия век той облича екипа на Бирмингам във Висшата лига.

