В началото на февруари Меси най-накрая откри головата си сметка за годината (видео) Снимка: Getty Images

ПСЖ разби шампиона Лил като гост с 5:1 и отново показа, че този сезон няма да има грешки по пътя към спечелването на титлата.

За гостите Лионел Меси отбеляза първия си гол за 2022 година, разписвайки се за 3:1 с техничен прехвърлящ удар над плонжа на "песовете".

Попадението бе втори за аржентинеца в Лига 1, откакто премина в ПСЖ през лятото.

Преди това Данило и Преснел Кимпембе бяха вкарали за ПСЖ, възползвайки се от грешки на вратаря Иво Гърбич. Между тях Свен Ботман вкара хубав гол за Лил, засичайки центриране на бившия играч на ПСЖ Хатем Бен Арфа, който преди това по магически начин преодоля няколко играчи на гостите по аут линията.

В края на първата част прекрасно изпълнение на Меси от пряк свободен удар срещна напречната греда.

След почивката Данило вкара втория си гол в мача, а крайното 5:1 оформи Килиан Мбапе с красиво изпълнение по диагонала с удар извън наказателното поле.

С победата ПСЖ има актив от 56 точки на първата позиция, с 13 пред втория Марсилия, докато шампионът Лил е едва 11-и с 32.