Въпреки двата гола преднина, Барса отново се изложи и титлата стана мираж

Въпреки двата гола преднина, Барса отново се изложи и титлата стана мираж Снимка: Getty Images

Барселона записа още една издънка в Ла Лига, която най-вероятно ще се окаже фатална за надеждите на отбора за титлата.

Каталунците завършиха 3:3 в гостуването на Леванте от 36-ия кръг на първенството, макар че водеха с 2:0, а после и с 3:2.

Така играчите на Роналд Куман дават шанс на конкурентите си Атлетико Мадрид и Реал Мадрид да се откъснат в класирането и да решат помежду си съдбата на първото място.

Всичко беше наред за Барселона през първото полувреме, когато тимът дръпна с 2:0 с голове на Лионел Меси и Педри.

Меси се разписа с ножичен удар след асистенция на Алба, докато Педри удвои на празна врата благодарение на пробив на Дембеле отдясно.

Само за три минути след почивката Леванте внезапно изравни с попадения на Гонсало Мелеро (57) и Хосе Моралес (60).

Много скоро след това Усман Дембеле изведе още веднъж гостите напред с мощен удар, но драмата не беше приключила и в 83-тата минута Серхио Леон изпревари Пике в пеналта и донесе равенството на Леванте.

Барселона излиза на втората позиция в класирането със 76 т., но има мач повече от Атлетико (77 т.) и Реал (75).

Мадридските грандове ще изиграят своите двубои през следващите дни, а до края на първенството остават само два кръга.