Въпреки проблемите си Реал е на финал на световното

Европейският клубен шампион Реал Мадрид се класира за финала на Световното клубно първенство след успех с 4:1 над египетския Ал Ахли. Винисиус Жуниор,  Федерико Валверде, Родриго и влезлият като резерва Серхио Арибас отбелязаха попаденията за "кралете" в Рабат.

Така Реал ще се изправи на финала серщу саудитския Ал Хилал, който поднесе изненадата в другия полуфинал, отстранявайки бразилския Фламенго.

Наставникът на европейския първенец Карло Анчелоти не можеше да разчита на редица от звездите си, но това не попречи на тима му да се поздрави с успеха.

Реал пое контрола от самото начало, но трябваше да чака до 42-рата минута за първия си гол. Винисиус се възползва от груба грешка на бранител на Ал Ахли и излезе очи в очи с вратаря Ел Шенави, преодолявайки го с технично копване.

Още в първата минута на второто полувреме Реал удвои аванса си и направи голяма крачка към финала. Модрич изведе с перфектно подаване Родриго, чийто удар бе избит от стража на Ал Ахли, но след това топката стигна до Валверде, който премина между двамата бранители и стреля във вратата отблизо.

Дузпа за нарушение на Камавинга доведе до гола за египетския тим. Точен от бялата точка бе Аби Маалул в средата на полувремето.

Африканският тим определено се понрави с представянето си, но до края допусна още два гола от най-титулувания отбор в Европа.

Всъщност успехът на Реал можеше да бъде още по-убедителен, ако Лука Модрич не бе пропуснал дузпа няколко минути преди края на редовното време. В продължението Родриго направи 3:1 след асистенция на Дани Себайос и хубаво изпълнение, а Арибас оформи крайния резултат само секунди след влизането си на мястото на Винисиус.