ВАР избута Реал до инфарктен обрат срещу последния

ВАР избута Реал до инфарктен обрат срещу последния Снимка: Getty Images

Реал Мадрид направи драматичен обрат от 0:2 до 3:2 срещу опашкаря Алмерия в инфарктна и скандална победа от 21-вия кръг на Ла Лига.

На "Бернабеу" футболистите на Карло Анчелоти изиграха трагично първо полувреме и изостанаха с два гола, но след почивката стигнаха до победата с активното съдействие на ВАР.

Победният гол пък падна едва в 99-ата минута.

Последният в класирането, който до момента няма победа в първенството, за малко щеше да открадне нещо от "Бернабеу", но съдиите направиха всичко възможно това да не се случи.

Още в 40-ата секунда Рамазани реализира и обърка плановете на домакините.

Реал играеше вяло и към края на полувремето Алмерия сензационно поведе с 2:0 с фамозен гол на Едгар Гонсалес с далечен изстрел от воле.

След почивката "белите" тръгнаха на щурм да обръщат мача.

ВАР им помогна за пръв път в 54-тата минута, когато беше отсъдена дузпа за игра с ръка и Джуд Белингам намали на 1:2.

Малко по-късно Алмерия отбеляза трети гол, който изглеждаше редовен, но реферът го отмени след като изгледа повторението и видя нарушение срещу Белингам при атаката.

В 67-ата минута Винисиус направи 2:2, като и тук ВАР имаше главна роля.

Първоначално изглеждаше, че бразилецът използва ръката си и попадението не беше признато. Но преразглеждането убеди съдията, че е сгрешил и резултатът беше изравнен.

Повторенията обаче показаха, че голмайсторът засича центрирането с ръка и попадението беше повече от скандално.

Реал получи цели 11 минути добавено време, за да стигне до победен гол, и в 99-ата минута най-сетне успя.

Тогава Белингам отклони с глава едно центриране към дясната греда и връхлитащият Карвахал от малък ъгъл засече за 3:2.

Победата позволи на Реал да оглави класирането с 2 т. пред втория Жирона.