ВАР отне победата на Ливърпул във вълнуващо мърсисайдско дерби

ВАР отне победата на Ливърпул във вълнуващо мърсисайдско дерби Снимка: Getty Images

Евертън и Ливърпул завършиха 2:2 във вълнуващо мърсисайдско дерби на "Гудисън Парк", пълно с емоции и интересни положения.

Шампионите на два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да стигнат до победата, тъй като техен гол в добавеното време беше отменен от ВАР за една от онези тънки засади, които предизвикват безкрайни спорове.

Садио Мане изведе Ливърпул напред още в 3-ата минута след подаване на Анди Робъртсън.

После обаче лошите новини за шампионите започнаха с контузията на Върджил ван Дайк, който трябваше да бъде заменен принудително само след 10 минути игра.

Вратарят на Евертън Пикфорд контузи бранителя с грубо влизане.

В 19-ата минута Хамес центрира от корнер и Майкъл Кийн с глава изравни. Едва няколко минути по-късно спасяване на Джордан Пикфорд попречи на Ливърпул отново да поведе.

Втората част обаче започна добре за "карамелите" с два шанса пред Калвърт-Люин и Ричарлисон, като бразилецът даже нацели гредата.

В 71-ата минута Мохамед Салах направи резултата 2:1 за Ливърпул със страхотен удар без подготовка, възползвайки се от лошо изчистване на Йери Мина.

В следващите няколко атаки "мърсисайдци" пропуснаха да решат всичко и 10 минути преди края Доминик Калвърт-Люин изравни с глава след центриране на Дин отляво.

В 88-ата минута Ричарлисон влезе много опасно на Тиаго Алкантара и получи директен червен картон, а "червените" бързо можеха да се възползват от численото си предимство.

В 92-ата минута Мане намери Джордан Хендерсън с центриране по земя, капитанът засече топката и отбеляза гол, макар че Пикфорд беше близо до това да спаси.

ВАР обаче се намеси и видя нереално тънка засада на Мане при подаването на Тиаго към него.

Така сблъсъкът завърши без победител. В класирането Евертън остава начело с 13 т. и без поражение, а Ливърпул е втори с 10.