ВАР спаси неубедителен Юнайтед от нова издънка

ВАР спаси неубедителен Юнайтед от нова издънка Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отново не убеди с играта си и този път нямаше победно попадение в края, за да го прикрие. Тимът на Оле Гунар Солскяер стигна до само 1:1 в домакинството си на Евертън, като в края можеше и да загуби двубоя, но бе спасен от ВАР.

"Червентие дяволи" откриха резултата минута преди края на първата част. В нея "карамелите" бяха доста активни и създадоха две опасни положения, но и двете бяха спасени от Давид де Хеа. Вместо те да отбележат, Юнайтед поведе.

В края на полувремето домакините изравниха играта и дори натика противника си в собствената му половина за период от няколко минути. Тогава падна и голът.

Бруно Фернандеш получи малко повече място пред наказателното поле и с хубав пас наляво намери Антони Марсиал. С мощен удар французинът разстреля Джордан Пикфорд, благодарение и на лек рикошет в крак на бранител на гостите.

Евертън започна и втората част доста активно. За Юнайтед на терена се появиха Кристиано Роналдо, който замени голмайстора Марсиал, и Джейдън Санчо. Двамата пораздвижиха играта на домакините, но точно тогава "карамелите" изравниха.

При един не добре изпълнен корнер от Фернандеш Евертън организира смъртоносна контра. Демарай Грей се справи с Фред и Аарън Уан-Бисака по лявото крило, напредна и намери Абдулай Дукуре, който се освободи от противник и изведе Андрос Таунсенд сам срещу Де Хеа. Този път испанският вратар нямаше какво да направи и бе оставен на място след удара на Таунсенд.

В игра за Юнайтед се появи и Пол Погба, който имаше шанс да донесе трите точки седем минути преди края, но не успя да намери добре топката при едно центриране от ъглов удар и с глава стреля далеч в аут.

В 85-ата минута Юнайтед извади сериозен късмет. Йери Мина си мислеше, че е извел Евертън до обрат, но след разглеждане на ситуацията с ВАР попадението му бе отменено заради много тънка засада.

Това е трето поредно равенство между двата отбора на "Олд Трафорд", като след него двата тима се изравниха с лидера Ливърпул - с по 14 точки, но са с по-лоша голова разлика и остават зад мърсисайдци, а до края на кръга могат и да излязат от Топ 4.