Вдъхновен Тотнъм удари Манчестър Юнайтед у дома

Тотнъм победи Манчестър Юнайтед с 2:0 у дома в двубой от втория кръг на Висшата лига. Успехът бе първи в английския елит за новия наставник на лондончани Анге Постокоглу.

Освен това Тотнъм записа първата си победа над Юнайтед след четири поражения и един "хикс" в последните пет сблъсъка между двата отбора. Лондончани обаче показаха характер и напълно заслужено триумфираха в зрелищното дерби.

Двата отбора предложиха много динамична игра с достатъчно положения и пред двете врати.

В 13-ата минута се стигна до първата реална възможност за гол от началото на двубоя. Пробив на Антони изведе Рашфорд на позиция за изстрел, но Викарио излезе и се намеси отлично. Десетина минути по-късно Гарначо проби и намери Фернандеш, който поднесе топката на непокрития Рашфорд. Английският национал обаче с глава стреля над вратата.

Гостите имаха претенции за дузпа, когато удар на Гарначо срещна ръката на Ромеро, но съдията прецени, че нарушение няма. След половин час игра Тотнъм създаде най-добрата си възможност след отлична работа на Мадисън в началото на атаката. Тя завърши с великолепно подаване на Сон, който изведе Сар на прекрасна позиция, но халфът стреля право в Онана, който блокира удара.

Ман Юнайтед стигна до изключителен шанс да открие в 36-ата минута. Шоу изведе Бруно Фернандеш сам срещу вратаря с отлично центриране. Капитанът на гостите отправи изключително неточен удар с глава, като прати топката високо над вратата. Малко по-късно "шпорите" неясно как се разминаха с откриване на резултата, а топката се удари в гредата зад Онана на два пъти.

След почивката стана още по-интересно, а в 49-ата минута Папе Сар откри резултата. След пробив на Кулушевски отдясно, той центрира, топката се отклони в Мартинес и се озова на пътя на Сар, който я заби в мрежата и отбеляза първия си гол за Тотнъм.

Атаките към двете врати се редяха една след друга, а Викарио първо се справи с удар с глава на Каземиро, а след това отказа и Фернандеш.

В следващия кръг Юнайтед е домакин на Нотингам, а Тотнъм гостува на Борнемут.

Развръзката настъпи осем минути преди края на редовното време.

Иван Перишич подаде на Бен Дейвис в наказателното поле и той търкулна топката в долния десен ъгъл покрай Андре Онана, като имаше рикошет в крака на Мартинес и попадението бе записано като автогол.