Велик Дейвид Мойс нанесе първа загуба на Ливърпул. Уест Хем изпревари "червените" в класирането Снимка: Getty Images

Уест Хем нанесе първо поражение на Ливърпул от началото на сезона, стигайки до победа с 3:2 в страхотно петголово шоу на "Лондон Стейдиъм".

Успехът изкачи "чуковете" пред тима на Юрген Клоп в класирането на Висшата лига, а за мърсисайдци това е първа загуба от 25 мача насам във всички турнири.

Още в четвъртата минута Уест Хем поведе след нелеп автогол. Алисон не успя да се справи при едно изпълнение на ъглов удар. Бразилецът не успя да улови топката и след контакт с ръцете му тя се озова в мрежата му. Стражът на гостите претендираше за извършено нарушение във въздуха срещу него, но такова не бе отсъдено.

След гола Ливърпул натисна в търсене на изравняването и успя да го постигне малко преди почивката. В 41-вата Трент Алкенсадър-Арнолд заби фантастичен гол директно от пряк свободен удар и възстанови равенството.

След почивката мърсисайдци потърсиха втори гол, но останаха уязвими за контрите на "чуковете". При една от тях Пабло Фонрлас отново даде аванс на Уест Хем.

Джаред Боуен преодоля около 30 метра от терена, дриблирайки между трима-четирима играчи на Ливърпул и изведе Форналс на добра позиция фронтално срещу вратата. Алисон излезе, за да го посрещне и успя да докосне топката след удара му, но не успя да я спре по пътя ѝ към мрежата.

Снимка: Getty Images

Ливърпул отново се втурна да изравнява, но допусна поредна нелепа ситуация при изпълнение на корнер. Този път Алисон нямаше право на претенции. Бразилският страж увисна, а отбраната на гостите напълно бе забравила за Курт Зума на задната греда, който от малък ъгъл с глава прати топката над ръцете на Алисон.

Крайното 3:2 оформи резервата Дивок Ориги. След рикошет топката стигна до белгиеца на границата на наказателното поле, който след завъртане я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл на Фабиански.

В добавеното време Садио Мане можеше да изравни, но негов удар с глава мина покрай вратата.

С победата тимът на Дейвид Мойс изпревари Ливърпул в класирането. "Чуковете" вече са трети в класирането и събраха актив от 23 точки, с което се изравни с втория Манчестър Сити и е на една пред "червените". Лидер е Челси с 26.