Велик Уест Хем на два пъти наваксваше изоставане и удари Челси

Уест Хем на два пъти изоставаше в резултата, но показа характер и спечели с 3:2 лондонското дерби с Челси у дома от 15-ия кръг на Висшата лига.  Така "чуковете" се приближиха само на 6 точки от "сините", които са лидери в класирането.

Тиаго Силва изведе Челси напред в 28-ата минута, след като засече центриране от корнер, а ударът му с глава се отби от гредата и влезе във вратата за 1:0. Десет минути по-късно Едуард Менди извърши нарушение в наказателното поле на Челси, а Мануел Лансини изравни резултата от дузпа.

Минута преди края на полувремето Мейсън Маунт отново изведе Челси напред след прецизен удар от въздуха, с който прати топката в долния ляв ъгъл. Уест Хем стигна до ново равенство в 56-ата минута с бомбен удар на Джаръз Боуен от границата на наказателното поле.

Четвърт час преди края отново той можеше да донесе победата на "чуковете", но не успя да засече добре топката на метри от вратата.

До края на срещата Челси опита на няколко пъти да стигне до победата, но вместо това допусна трети гол в 87-ата минута. Артур Масуаку опита да центрира по левия фланг, но вместо това насочи топката към близкия ъгъл. Едуард Менди не се намеси добре и кълбото влетя в мрежата му за крайното 3:2.

Челси е лидер с 33 точки. Уест Хем е четвърти с 27.