Високомерната Германия първо запуши уста, а после плака неутешимо

Германия загуби с 1:2 от Япония в първия си двубой на Световното първенство в Катар. Така втората голяма сензация на мондиала е факт, след като във вторник Саудитска Арабия повали Аржентина. Мъката за германците беше по същия сценарий като тази на Лео Меси и компания - поведоха през първото полувреме от дузпа, след което допуснаха обрат.

Преди срещата футболистите на Бундестима направиха отборната си снимка с ръце на устата в знак на протест срещу липсата на свобода на словото в Катар. На трибуните вътрешният министър на Германия Нанси Фаезер беше с лента "OneLove", която европейските отбори се отказаха да носят под угрозата на тежки санкции.

Докато двата отбора все още се проучваха, Япония вкара. В 8-ата минута след грешка в средата на терена на германците Маеда прати топката в мрежата, но беше в положение на засада при извеждащото подаване на Ито.

Бундестимът вдигна оборотите и след няколко добри шанса засулжено стигна до попадение. Давид Раум бе изведен сам срещу Гонда. Вратарят излезе, но след финта на бранителя, го повали в наказателното поле, което доведе до дузпа. Гюндоган бе точен от бялата точка и откри резултата.

В добавеното време на първата част се стигна до втори гол, но той бе отменен заради засада на Кай Хавертц.

След почивката се случи това, което малцина очакваха. Германия продължи да доминира, но високомерно пропускаше положенията си. "Самураите" обаче не се отказваха, а смените на Хаджиме Мориясу проработиха по най-добрия начин.

В 70-ата минута Германия като по чудо не поведе с 2:0 след четири чисти пропуска само в рамките на една атака. Последва отлично положение за японците, но ударът на Камада бе отразен от Ману Нойер.

Бундестимът обаче все пак бе наказан пет минути по-късно. Центриране на Минамино бе избито от Нойер, но право в Рицу Дуан, който вкара за 1:1.

Обратът стана факт в 83-тата минута, когато Япония вкара за 2:1 след страхотната работа на Асано, който от малък ъгъл простреля Нойер.

В оставащото време Германия не успя да стигне до точката, като удар на Горецка профуча край вратата на "самураите" в 5-ата минута на 7-минутното добавено време.

В следващия си двубой Германия излиза срещу Испания в сблъсък на колоси, в който задължително трябва да вземе трите точки.