Влахович доближи Юве максимално близо до Интер

Влахович доближи Юве максимално близо до Интер Снимка: Getty Images

Душан Влахович се превърна в герой за Ювентус, донасяйки успеха с 2:1 над Фрозиноне.

В 12-ата минута Кенан Йълдъз се превърна в най-младия чужденец, разписвал се за Юве. Турчинът откри резултата на само 18 години и 233 дни след страхотен пробив по лявото крило, при който се измъкна от трима играчи на домакините, след което прати топката в мрежата.

Фозиноне изравни малко след почивката с гол на Хайме Баес, но последвалият натиск на Юве даде резултат и "бианконерите" си тръгнаха с пълния комплект точки.

В 75-ата минута мощен ножичен удар на Уестън МакКени срещна напречната греда, но малко по-късно американецът качи топката на главата на Влахович, който от около десетина метра не остави никакви шансове на Турати.

Влахович вкара и трети гол за гостите, но той бе отменен поради засада.

Ювентус събра 40 точки, на една зад лидера Интер, който малко по-късно посреща Лече. Фрозиноне падна с едно място заради влошената си голова разлика и вече е 14-и с 19 пункта.