Вратар вкара гола на сезона в Англия от над 100 м (видео)

Томас Лойд Кинг е 25-годишен вратар, чието име не е сред най-популярните в британския футбол. От вторник вечерта обаче юношата на Кристъл Палас е претендент за автор на гол на сезона на Острова.

Не, Том не вкара със задна ножица или някакво друго акробатично изпълнение, но все пак попадението му бе паметно. Директно от аут!

Случи се по време на двубоя между неговия Нюпорт и Челтнъм, а вратарят откри резултата с гол от над 100 метра в 12-ата минута.

Кинг изпълни удара от малкото си наказателно поле, а топка тупна чак на дъгата пред другото и прехвърли колегата му Челтнъм Джошуа Грифитс.

Двубоят завърши наравно 1:1 и Нюпорт пропусна чудесен шанс да оглави класирането в четвъртото ниво на английския футбол.

Любопитното е, че след невероятни гол, Кинг не се зарадва по никакъв начин, а само докосна напречната греда на вратата си. След мача обясни: "Не се зарадвах от вратарска солидарност. След последния съдийски сигнал даже се извиних на Джошуа."