Вратарски геройства върнаха лидерската позиция на Челси

Вратарски геройства върнаха лидерската позиция на Челси Снимка: Getty Images

Челси си върна първото място във Висшата лига с много трудна победа с 1:0 като гост на Брентфорд.

В лондонския сблъсък новакът в елита направи силен мач и заслужаваше поне точка, но Едуард Менди се превърна в герой на вратата на Челси с редица спасявания, които запазиха мрежата му суха.

Голмайсторът за "сините" пък беше неочакван - Бен Чилуел отбеляза единствения гол с красив удар от воле в добавеното време на първата част.

Финалните минути на мача бяха изцяло за домакините, които направиха куп пропуски, а общо в три случая и гредите помогнаха на Менди.

Така Челси отново е първи в класирането с 19 т. пред Ливърпул с 18 и Манчестър Сити със 17.