Юнайтед повали Нюкасъл с голове на младите надежди

Юнайтед повали Нюкасъл с голове на младите надежди Снимка: Getty Images

С голове на младите си надежди Манчестър Юнайтед надви Нюкасъл с 3:2 на "Олд Трафорд".

Така тимът на Ерик тен Хаг се изравни с днешния си съперник и запази шансове за топ 6 преди последния кръг на Висшата лига.

Домакините откриха с гол на Коби Мейну след половин час игра.

Тийнейджърът се възползва от елегантен пас на Фернандеш и от добра позиция хладнокръвно завърши с удар по земя.

Мачът беше двуостър и последва силен период за Нюкасъл, а Каземиро предотврати изравнителен гол с изчистване от голлинията.

"Свраките" все пак изравниха скоро след почивката чрез Антъни Гордън, но после Амад Диало отново изведе Юнайтед напред със страхотен шут след ъглов удар.

В 84-тата минута резервата Расмус Хойлунд покачи на 3:1, а Нюкасъл върна интригата за последните минути чрез Люис Хол.

В друг мач от Висшата лига тази вечер Челси затвърди възхода си с победа с 2:1 в гостуването на Брайтън.

Коул Палмър и Кристофър Нкунку се разписаха за лондончани, а Дани Уелбек върна едно попадение в самия край.

Успехът позволи на Челси да се изкачи на шестото място в класирането, на 3 т. пред Нюкасъл и Манчестър Юнайтед.

Именно шестата позиция е последната, която дава право на участие в евротурнирите.