Юнайтед прекрати негативната серия с домакински обрат

Юнайтед прекрати негативната серия с домакински обрат Снимка: Getty Images

След пет поредни мача без победа Манчестър Юнайтед постигна обрат и спечели с 2:1 срещу Брентфорд на "Олд Трафорд".

Силната игра през втората част позволи на тима на Ерик тен Хаг да обърне негативния развой и да се върне на победния път.

Така мениджърът взе глътка въздух на фона на продължаващите слухове, че постът му е застрашен.

Юнайтед изпитваше сериозни трудности през първото полувреме и изоставаше в резултата на почивката.

В самия край на първата част Итън Пинкок се разписа с глава след корнер и даде материално изражение на доброто представяне на гостите до момента.

Само две минути след подновяването на играта обаче Алехандро Гарначо изравни с много хубав удар от въздуха след центриране на Рашфорд.

В 62-рата минута Расмус Хойлунд направи обрата пълен.

Брентфорд сгреши при изнасянето на топката, Юнайтед разигра много добре, а Бруно Фернандеш направи технична асистенция, за да изведе Хойлунд, който завърши с хладнокръвно копване над вратаря.

Така преимуществото на "червените дяволи" през второто полувреме даде резултат.

Отборът на Тен Хаг обаче остава едва на десето място в класирането с 11 т.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.