Юнайтед продължи добрата си серия и е на точка от топ 4

Юнайтед продължи добрата си серия и е на точка от топ 4 Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед продължи добрата си серия и победи Астън Вила с 3:0 като гост в мач от 34-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" отново се доближиха на точка от топ 4 и до последно ще се борят с Лестър и Челси за влизане в зона "Шампионска лига".

Тази вечер първите 25 минути не бяха добри за Юнайтед. Астън Вила играеше равностойно и дори удари гредата чрез Трезеге.

Но малко след тази ситуация гостите получиха доста спорна дузпа.

Бруно Фернандеш се завъртя с топката в наказателното поле, стъпи върху крака на Конса и падна. Джон Мос прецени, че това е дузпа, а ВАР не счете решението му за грешно.

Самият Фернандеш откри от бялата точка.

Юнайтед се разигра и точно в края на полувремето Мейсън Грийнууд направи 2:0 след контраатака. Тийнейджърът вече има 9 гола за първенство от началото на сезона.

В 58-ата минута Фернандеш подаде от корнер на Пол Погба, който от дъгата на наказателното поле имаше време да си нагласи топката и да я изстреля в ъгъла за 3:0. До края гостите направиха и няколко сериозни пропуска.

Така Манчестър Юнайтед вече има 58 т. на петото място в класирането. Четвъртият Лестър е с 59, а третият Челси - с 60.