Юнайтед профука три гола аванс, но е на финал

Манчестър Юнайтед водеше с 3:0 на втородивизионния Ковънтри 20-ина минути преди края на редовното време във втория полуфинал за ФА къп, но "червените дяволи" се сринаха и допуснаха изравняване.

В продълженията нов гол не падна, а при изпълнението на дузпите Юнайтед излъга осмия в Чемпиъншип.

За да бъде драмата пълна, в последните секунди на продълженията гол на "небесносините" бе отменен заради тънка засада.

Така за втора поредна година манчестърските Сити и Юнайтед ще определят кой от тях ще вдигне трофея от турнира ФА къп. В събота тимът на Пеп Гуардиола преодоля минимално Челси с 1:0.

В интерес на истината нищо не предвещаваше такава драма и Юнайтед уверено погледна към победата. От първите минути тимът на Ерик тен Хаг взе инициативата, но трябваше да чакат до средата на полувремето, за да материализираа превъзходството си.

В 23-тата минута Далот проби отдясно и пусна остро подаване, успоредно на голлинията. Вратарят Колинс излезе неразчетено и топката мина покрай него преди да се озове в Мактоминей, който я насочи в опразнената врата.

Малко преди почивката хубав удар на Рашфорд бе срещнат от великолепно спасяване на вратаря Брад Колинс. При последвалия ъглов удар Магуайър засече отлично топката с глава и я насочи към мрежата за 2:0 в полза на Юнайтед.

Второто полувреме започна с много хубав удар на Бруно Фернандеш, при който топката мина малко над вратата. Ковънтри заигра по-атакуващо и организира няколко атаки, но започна да оставя доста повече пространства за бързи нападения на тима на Тен Хаг. "Червените дяволи" не се възползваха няколко пъти, но в 59-ата минута Бруно Фернандеш направи резултата 3:0.

Ковънтри стигна до гол в 71-вата минута. Ели Симс върна надеждите на втородивизионния тим с 15-ия си гол в последните 14 мача.

Малко по-рано мачът изглеждаше решен, но в 79-ата минута интригата напълно се завърна. Симс проби отляво, задържа и пусна към О'Хеър. Той пробва удар от дистанция, топката се удари в гърба на Уан-Бисака и промени посокота си по начин, по който не остави шансове на Онана за радост на хилядите фенове на Ковънтри на "Уембли".

Това развитие вдъхнови играчите на Ковънтри и те осъществиха изглеждащото немислимо в добавеното време. Топката се удари в ръката на Уан-Бисака и съдията отсъди дузпа. Хаджи Райт застана зад бялата точка и изравни за 3:3.

В 121-вата минута всичко можеше да приключи за Юнайтед. Хаджи Райт показа добър поглед върху играта и пусна чудесно подаване към Виктор Торп, който демонстрира своята решителност и достигна до топката прези няколко защитници и я изстреля в долиня десен ъгъл - 4:3. Попадението бе разгледано обаче и отменено поради много тънка засада. Това бе и всичко, последваха дузпи.

Каземиро пропусна за Юнайтед, но след това елитният тим бе безгрешен и стигна финала.

Срещу градския съперник Манчестър Сити Юнайтед ще се опита да спечели 13-ия си трофей в най-стария футболен турнир и първи от 2016-а насам.

"Гражданите" имат седем триумфа, последният от които преди година именно над "червените дяволи".