Юнайтед се срина срещу последния и сдаде първото място

Юнайтед се срина срещу последния и сдаде първото място Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед записа една от най-големите си издънки през сезона и загуби с 1:2 насред "Олд Трафорд" от последния във Висшата лига Шефилд Юнайтед.

"Червените дяволи" бяха безпомощни в атака срещу отбраната на съперника, предвождана от 38-годишния ветеран Фил Джагиелка, който стана и играч на мача.

Четвъртата загуба на манчестърци в първенството този сезон означава и сдаване на първото място в таблицата.

Гостите откриха в 23-ата минута след ъглов удар, при която Кийн Брайън надскочи вратаря Де Хеа и с глава насочи топката във вратата. Стражът претендираше, че е имало нарушение срещу него, но голът беше признат.

Юнайтед беше затруднен от защитната игра на съперника и рядко успяваше да организира добри атаки.

Когато топката влезе във вратата на Шефилд след добавка на Марсиал, съдията вече беше надул свирката за нарушение на Хари Магуайър срещу вратаря Рамсдейл. Положението беше подобно на гола на Шефилд, макар че Магуайър по доста по-очевиден начин изблъска стража на съперника.

Трудностите на домакините продължиха и през втората част, но те стигнаха до изравнително попадение в 64-ата минута, също след корнер.

Хари Магуайър се измъкна от пазача си и засече с глава центрирането за 1:1.

10 минути по-късно обаче Шефилд отново поведе. Де Хеа сгреши един пас и това доведе до продължителна атака на гостите.

Оливър Бърк беше оставен непокрит в пеналта и стреля, топката рикошира в протегнатия крак на Аксел Туанзебе, отби се и в гредата, а Де Хеа нямаше никакъв шанс - 2:1.

До края манчестърци хвърлиха всичко в предни позиции, но нямаха идея как да стигнат до нещо по-сериозно пред Рамсдейл и заслужено загубиха.

В класирането Юнайтед остава втори с 40 т. и вече изостава на точка от Манчестър Сити, който има и мач по-малко.

Шефилд е твърдо на дъното с 8 т. и е на цели 10 от 17-ата позиция, така че спасението от изпадане все още е мираж.