Юнайтед спечели лудостта на "Молиню" със седем гола

Манчестър Юнайтед изстрада победата с 4:3 като гост на Уулвърхемптън в двубой от междинния кръг на Висшата лига.

Победното попадение за "червените дяволи" падна в 7-ата минута на добавеното време и бе дело на младока Коби Мейну.

Маркъс Рашфорд, който от няколко дни не слиза от заглавията на Острова, се завърна в състава на Ерик тен Хаг с важен гол, който даде начало на шоуто още в 5-ата минута.

Диого Далот намери Расмус Хьойлунд в наказателното поле, датчанинът не успя да освободи място за изстрел, но пък се ориентира добре в ситуацията и подаде на Рашфорд, който без колебание реализира за 0:1.

Юнайтед владееше инициативата и в средата на полувремето при една добра атака отляво се стигна до отлично извеждане от Рашфорд на Люк Шоу на скорост, а успоредното му центриране бе пратено с върха на обувката на Расмус Хойлунд за втори път в мрежата.

Минутка преди края на редовното време на първата част отново датският нападател бе изведен от Гарначо зад отбраната в жълто и реализира през краката на Жозе Са, но страничният съдия Дарън Кан веднага маркира засада. Секунди преди почивката пък попадение с глава на Каземиро също бе отменено, отново поради засада.

През втората част Уулвс излезе преобразен и натисна.

В 68-ата минута Рафаел Варан сгреши в центъра на терена, Педро Нето получи в наказателното поле и се стигна до съприкосновение между него и Каземиро. Съдията веднага посочи бялата точка, но проверката на ситуацията отне няколко минути, но в крайна сметка бе потвърдено. Зад топката застана появилият се от пейката Пабло Сарабия и реализира за 1:2.

И когато феновете на домакините очакваха, че любимците им могат дори да се преборят за точката, след изпълнение на корнер защитата на домакините не успя да се справи с току-що появилия се на терена Скот Мактоминей, който с глава реализира за 1:3.

Но чудото все пак се случи. Макс Килман вкара за "вълците" отблизо за 2:3, а "Молиню" изригна, когато Педро Нето вкара за 3:3 в 95-ата минута след светкавична контраатака.

Коби Мейну обаче дари трите точки на Юнайтед с великолепно изпълнение. Младокът тръгна с много самочувствие срещу трима бранители на Уулвс отляво, навлезе в наказателно поле и с невероятен удар с десния крак прати кълбото в далечния ъгъл.

През уикенда "дяволите" приемат Уест Хем, а Уулвс гостува на Челси.