Юнайтед спря Ливърпул и завърза още повече битката за титлата

Юнайтед спря Ливърпул и завърза още повече битката за титлата Снимка: Getty Images

Ливърпул не успя да победи Манчестър Юнайтед и взе само точка от визитата си на "Олд Трафорд" след равенство 2:2.

След изключителната драма и победата на "червените дяволи" с 4:3 за ФА Къп преди половин месец Ливърпул отново не успя да стигне до победата и този път това им коства важни две точки.

Междувременно и Юнайтед не бе далеч от победата, но както срещу Челси, допусна късно попадение, като и този път направи глупава дузпа.

Това още повече завърза битката за титлата в челото на класирането. Тимът на Юрген Клоп и Арсенал имат по 71 точки, като "артилеристите" са с по-добра голова разлика, а шампионът Манчестър Сити е със 70 осем кръга преди края на сезона във Висшата лига.

Първото полувреме премина изцяло под натиска на Ливърпул и в 23-тата минута Луис Диас откри резултата. След центриране от корнер Дарвин Нунес отклони топката към колумбиеца, който бе оставен сам на границата на малкото наказателно поле, откъдето не остави шансове на Онана.

Ливърпул изпрати общо 15 удара по посока на вратата на Юнайтед през първата част, но по някакъв начин "червените дяволи" оцеляха. А малко след почивката и изравниха.

В 50-ата минута Куанса допусна кошмарна грешка и подари топката на Бруно Фернандеш. Келъхър бе излязъл пред наказателното си поле, португалецът веднага видя това и с едно докосване го прехвърли от около 30-ина метра.

Ирландският страж протегна ръка да спре топката, но добре, че не успя, защото бе извън наказателното и можеше да бъде изгонен за това.

Пет минути след гола на Фернандеш Нунес направи кошмарен пропуск. Ливърпул организира светкавична контра, Диас намери Дарвин на перфектна позиция, но уругваецът не успя да уцели вратата.

Някак си Юнайтед стигна до втори гол. Домакините атакуваха отляво, топката стигна до Мейну на границата на наказателното поле, който се обърна и с прекрасен фалцов удар по диагонала прати топката в далечния ъгъл.

Ливърпул веднага тръгна в щурм. Първи шанс за изравняване получи Салах. Онана не изчисти добре топката след далечен удар на Диас, но египтянинът от няколко метра шутира високо над напречната греда.

Така се стигна до 82-рата минута, когато както срещу Челси преди няколко дни, Юнайтед допусна глупава дузпа. Уан-Бисака фаулира Елиът, а Салах не сбърка от бялата точка и изравни за 2:2.

Последните минути минаха в тотален натиск на Ливърпул и опълчение на домакините. В 94-тата минута Диас можеше да реши в всичко в полза на мърсисайдци. Робъртсън свали добре топката за колумбиеца, но ударът му от границата на малкото наказателно прелетя над вратата.