Юве излъга Рома в късното неделно дерби

Ювентус победи Рома с 1:0 на свой терен в късното неделно дерби от 8-ия кръг на Серия "А". Със спечелените три точки "бианконерите" събраха 14 и са само на една от топ 4, който се затваря именно от римляните.

Юве започна вихрено и смело погледна към вратата на "вълците", а стражът им Руи Патрисио трябваше да се намесва още в първата минута след удар на Бернардески.

Натискът на "бианконерите" даде резултат в 16-ата минута, когато Матия де Шилио центрира в наказателното поле от трудна позиция, Родриго Бентанкур се опита да играе с топката, но тя срещна главата на Мойзе Кийн и влетя в мрежата.

В края на полувремето Рома натисна и бе близо до изравняване. Всъщност римляните изравниха чрез Ейбрахам, но това действие се оказа след сигнала за дузпа за нарушение на Шчесни срещу Мхитарян. Верету застана зад топката, но не успя да преодолее вратаря на Юве.

В началото на второто полувреме след удар на Бернардески Кийн можеше да реши двубоя, но пропусна от близка дистанция.

Малко по-късно Рома имаше претенции за втора дузпа, след като Лоренцо Пелегрини падна след съприкосновение с Леонардо Бонучи в наказателното поле. Реферът Даниеле Орсато прегледа ситуацията чрез ВАР, но в крайна сметка даде знак играта да продължи.

До края ново попадение така и не падна и Юве зарадва тифозите си с така важен успех над отбора на Жозе Моуриньо от столицата.