Ювентус се спаси с гол в 95-ата минута

Ювентус се спаси с гол в 95-ата минута Снимка: Getty Images

С гол в 95-ата минута Ювентус се спаси от поредна издънка. Тимът на Макс Алегри нямаше успех в последните четири кръга от Серия "А", но прекъсна негативната си серия с драматична победа с 3:2 срещу Фрозиноне у дома.

През първата част паднаха общо четири гола, а зрителите на "Ювентус Стейдиъм" трябваше да чакат до петата минута на добавеното време, за да видят петото попадение.

Душан Влахович отбеляза нови два гола за "бианконерите" и почти до края изглеждаше така, че дори те няма да бъдат достатъчни.

Сърбинът даде ранен аванс на домакините още в третата минута, но с два бързи гола до 27-ата Фрозиноне обърна.

С втория си гол Влахович изравни след хубав диагонален удар.

През втората част Ювентус натискаше, опитваше да стигне до ново попадение, но така и не падаше. Гостите пробваха няколко контри, но и те останах безплодни.

В 95-ата минута гостите най-накрая капитулираха. Даниеле Ругани стигна до една топка в наказателното на аутлинията след центриране и с мощен шут я прати между краката на вратаря, за да оформи крайното 3:2.

Така Юве събра 577 точки на втората позиция от 26 изиграни мача. "Бианконерите" изостават на шест точки от лидера Интер, който е с цели два мача по-малко.

Междувременно тимът на Еузебио Ди Франческо има 23 точки на 15-ата позиция, на три над опасната зона.