Заместникът на Кепа спря Юнайтед на "Олд Трафорд"

Заместникът на Кепа спря Юнайтед на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед и Челси не успяха да си вкарат гол в дербито от шестия кръг на Висшата лига.

Под проливния дъжд на "Олд Трафорд", двата тима изиграха предпазлив мач без много интересни положения. Домакините бяха по-добри, но Едуард Менди се представи силно на вратата на Челси и спаси няколко положения, за да осигури суха мрежа на отбора си.

Първата по-чиста ситуация за гол беше в 35-ата минута, когато Маркъс Рашфорд стреля опасно, но Менди спаси.

Малко по-късно вратарят на Челси беше на мястото си и при удар на Хуан Мата.

После Челси поиска дузпа, след като Магуайър събори Аспиликуета в наказателното поле, но след преглеждането с ВАР наказателен удар не беше отсъден.

Малко преди да изтече час игра, Оле Гунар Солскяер вкара в игра Единсон Кавани и Пол Погба.

В дебюта си уругвайският нападател можеше да се разпише почти веднага, но ударът му мина малко встрани от вратата.

Юнайтед остана по-силният тим до края и в 90-ата минута Менди се отличи с още едно спасяване при фалцов удар на Рашфорд.

Така "червените дяволи" остават едва 15-и в класирането със 7 т., докато Челси е шести с 9.

По-рано днес Манчестър Сити също изпусна точки и стигна само до 1:1 в гостуването на Уест Хем.