Затъването на Барса продължава с пълна сила

Затъването на Барса продължава с пълна сила Снимка: Getty Images

Кризата в Барселона допълнително се задълбочи с пореден разочароващ резултат - 0:0 в гостуването на Кадис в междинния шести кръг на Ла Лига.

Играчите на Роналд Куман записаха второ поредно равенство срещу непретенциозен съперник след 1:1 с Гранада през уикенда, а тази вечер можеха и да загубят.

Двубоят беше изключително тежък за "блаугранас", които играха с човек по-малко в последния половин час след изгонването на Франки де Йонг.

Нидерландецът си изкара два бързи жълти картона в рамките на 4 минути точно когато Барса показваше признаци на съживяване.

Тимът на Куман изигра доста слабо първо полувреме, в което и пред двете врати липсваха положения. Втората част започна с важно спасяване на Тер Щеген, а после гостите се раздвижиха, но червеният картон в 65-ата минута прекърши устрема им.

В края каталунците все пак успяха да наложат натиск, но можеха и да получат гол при някоя от контрите на домакините.

В 94-тата минута дойде златният шанс за Барса, когато Мемфис Депай не уцели вратата от чиста позиция.

В заключителните секунди пък изнервеният Куман беше изгонен от скамейката след поредната си невъздържана реакция след съдийско решение. Така той няма да може да води отбора в следващия мач срещу Леванте.

След пет изиграни двубоя каталунците са едва на седмата позиция в първенството с 9 т.

Повечето им преки конкуренти обаче имат мач повече.